Devam Ediyor
Yargı
8.5 IMDB Puanı

Yargı

Senaryo Sema Ergenekon
Türk dizi tarihine 2021 yılında hızlı bir yayın hayatı ile başlayan Yargı dizisi güçlü ve genç oyuncu kadrosuyla dikkat çekiyor. Reyting rekorları kıran dizinin senaryosu da alışagelmişin dışında.
Bir cinayet vakası ile yolları kesişen bir avukat ve bir savcının etkileyici hikayesini konu alan dizi dizi severlerden tam not aldı. Avukat Ceylin Erguvan'ın kız kardeşinin bir cinayete kurban gitmesiyle başlayan hikaye katil olduğu düşünülen kişinin idealist savcı Ilgaz'ın kardeşi olmasıyla içinden çıkılmaz bir hal alıyor. Üstelik en başında cinayete kurban giden kişinin kardeşi olduğunu henüz bilmeyen genç ve cevval avukat savcının kardeşinin avukatlığını üstleniyor ve asıl meseleler bu noktadan sonra başlıyor. Ceylin gencin katil olduğunu ispat etmeye çalışırken daha sağduyulu olan savcı ise tüm riskleri ve meslekten ihracını göze alıp kardeşinin suçsuzluğunu ispata çabalıyor.
Bu esnada savcı Ilgaz’ın komiser olan babası ise ortada hiç olmayan ve oğlunun üzerine kalan bir başka cinayet için mesleğini kaybetmek pahasına oğlu için yardım ve yataklık yapıyor. Bu kez Ilgaz hem babası hem kardeşinin içinde bulunduğu durumların altına ezilmeye başlıyor.

Dizi hakkındaki düşüncelerinizi paylaşın

sesli kitap exxen izle Exxen İzle